ورود به پنل کاربری

علم و دین در جستجوی حقیقت، دکتر رسول رسولی پور

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ | 

عنوان کتاب: علم و دین در جستجوی حقیقت
مولف: جان پوکینگهورن
مترجم: دکتر رسول رسولی پور و میلاد نوری
ناشر: انتشارات حکمت
سال چاپ: 1396


«علم و دین؛ در جست و جوی حقیقت» نوشته جان پوکینگهورن با ترجمه میلاد نوری و رسول رسولی پور به همت انتشارات حکمت منتشر شد.

هیچ واقعیت علمی وجود ندارد که واقعیت از پیش تعریف شده نباشد. از سوی دیگر، اگر اعتقاد دینی واقعا درست نباشد به چیزی بیش از یک کنش وهمی برای کسب آرامش تخیلی نخواهد انجامید.

علم و دین هر دو بخشهایی از تلاش گسترده بشر برای فهم درست اند. اگر علم، حاصل اندیشه انسان در مواجهه غیرشخصی با جهان فیزیکی است، دین، حاصل مواجهه فراشخصی با واقعیت قدسی خداوند است.

علم و دین هر دو جست وجوگر حقیقت اند، بنابراین باید میان بینش‌هایی که درباره واقعیت ارائه می دهند هماهنگی وجود داشته باشد و به این ترتیب باید احترامی دو سویه میان این دو رشته برقرار باشد.

نویسنده در این کتاب می کوشد با اتحاذ نگاهی چند سویه به واقعیت، به بینشی دست یابد که عمیق تر و جامع تر از داده های هر یک از این دو رشته است.

جان پوکینگهورن، در کنار آرتور پیکاک و بان باربور، از متفکران برجسته در زمینه مسائل مربوط به رابطه علم و دین است. «علم و دین؛ در جست و جوی حقیقت» یکی از مهمترین آثر وی است که در آن به چالشی ترین مسائل مربوط به تعاملات علم و دین در دوران معاصر پرداخته است.

«علم و دین؛ در جست و جوی حقیقت» نوشته جان پوکینگهورن با ترجمه میلاد نوری و رسول رسولی پور در ۱۳۳ صفحه به همت انتشارات حکمت به بهای ۱۵ هزار تومان منتشر شد.

 

 


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 241 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر