ورود به پنل کاربری

برگزاری دومین همایش دومین خوانش انتقادی جامعه شناسان کلاسیک و مسایل جامعه ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ | 
🔺دومین همایش خوانش انتقادی جامعه شناسان کلاسیک و مسایل جامعه ایران بعدازظهر روزهای سه شنبه و چهارشنبه 14-و 15 اسفند 97 در دانشگاه خوارزمی تهران برگزار شد.
 
🔺در این همایش که توسط گروه جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی و انجمن جامعه شناسی ایران و با همکاری و حمایت شماری از موسسات پژوهشی و انجمن های علمی دانشجویی برگزار می شود، ابتدا آقایان دکتر سراج زاده (دبیر همایش و رییس انجمن جامعه شناسی و مدیر گروه جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی)، و دکتر سید حسین نبوی (دبیرعلمی) ضمن خیر مقدم، از ضرورت و اهمیت پرداختن به کلاسیک ها و ماکس وبر سخن گفتند. سپس دکتر فرهنگ ارشاد و دکتر حسین تنهایی به عنوان سخنرانان افتتاحیه سخنرانی کردند.
🔺بعد از جلسه افتتاحیه، همایش با دو نشست ادامه یافت. در اولین نشست با موضوع علم و روش، دکتر کرم حبیب پور، حسام سلامت، دکتر آرمان ذاکری، و دکتر رحیم محمدی سخن گفتند. هم زمان نشست اقتصاد و بورکراسی برگزار شد که در آن خانم ها دکتر مریم حسینی فر، دکتر معصومه نصیری پور، دکتر حمزه نوذری و دکتر نوروز نیمروزی مقاله خود را ارائه کردند.
 
🔺 روز دوم همایش، چهارشنبه 15 اسفند از ساعت 14 الی 18 با سه نشست با موضوعات جامعه شناسی سیاسی، جامعه شناسی تاریخی، و جامعه شناسی دین وبر دنبال شد و در آنها آقایان و خانم ها، احمد جعفری، مهسا اسدالله نژاد، دکتر حمید رضا جلایی پور، دکتر مجید فولادیان و نرگس سوری در نشست جامعه شناسی سیاسی؛ دکتر سید جواد میری و دکتر رضا عظیمی (جامعه شناسی تاریخی) و ریحانه صارمی، دکتر حسن محدثی، دکتر محمود نجاتی حسینی (جامعه شناسی دین) مباحث خود را درباره نظریه های وبر و کاربرد آنها برای فهم و تبیین مسائل جامعه ایران ارائه خواهند کردند. نشست ها با گفتگو و پرسش و پاسخ بین حاضران و سخنرانان پایان یافت.
 
🔺در سخنان پایانی دکتر سیدحسین سراج زاده دبیر همایش اعلام کرد که گروه جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی و انجمن جامعه شناسی ایران بنا دارند این همایش را به عنوان یک رویداد علمی همه ساله برگزار کنند و در هر سال آثار و آراء یکی از کلاسیک ها و سایر نظریه پردازان مطرح جامعه شناسی از نظر دلالت ها، ظرفیت ها و کاستی های آنها برای فهم و تبیین مسائل جامعه ایران مورد بازخوانی انتقادی قرار گیرد و ابراز امیدواری کرد که با مشارکت اجتماع علمی جامعه شناسی و علوم اجتماعی، این سلسله همایش ها دستاوردهای نظری و عملی خوبی برای جامعه شناسی و جامعه ایران داشته باشد.
 
لازم به ذکر است،
کتاب چکیده همایش که حاوی یک پیوست 30-صفحه ای از کتاب های وبر به زبان انگلیسی و کتاب های او و درباره او به زبان فارسی، در سایت انجمن جامعه شناسی ایران (http://www.isa.org.ir/همایش-ها در دسترس است.


در زیر گزارشی تصویری از همایش آمده است.
 
CAPTCHA